košík je prázdný

Instalace - VD platební modul ThePay

Obsah[Skrýt]

Jak jsme již avizovali v úvodních informacích o platební bráně, instalace našeho pluginu je velmi jednoduchá a provedeme Vás jí, krok za krokem.

1. Vlastní instalace

Nejprve je nutné si stáhnout plugin pro platební brány skrze odkaz, který od nás obdržíte v emailu po uhrazení objednávky. Stažený soubor si uložte, nerozbalujte jej, protože se jedná o instalační soubor.

Následně se přihlaste do Virtuemartu, kde zvolte tlačítko „Rozšíření“, najeďte na možnost „Spravovat“ a následně klikněte na možnost „Instalovat“ (obr. 1).

krok 1
(obr. 1) - Jak přejít na stránku instalace.


Posléze se Vám otevře nabídka „Nahrát a nainstalovat Joomla rozšíření“, kde zvolíte zelené tlačítko „Nebo vyhledejte soubor“ (obr. 2.1). Poté vyhledejte umístění staženého a následně soubor otevřete.

krok 2.1(obr. 2.1) - Stránka instalace.

krok 2.2(obr. 2.2) - Stránka po úspěšné instalaci.

Dejte pozor, abyste otevřeli správný soubor, pokud máte v počítači uložených více pluginů, protože jeho otevření jej zároveň ihned i automaticky nainstaluje. Že tomu tak doopravdy je si můžete ověřit díky hlášce, že instalace pluginu byla dokončena (obr. 2.2).


2. Nastavení pluginu - propojení s platební bránou

Po nainstalování je načase nastavit si plugin tak, aby se zobrazovaly platební metody, které máte smluvené s ThePay, tedy platební metody, jež chcete zákazníkovi poskytovat. I tato část práce s našim pluginem je velmi jednoduchá.

Nyní zvolte na horní liště menu „Rozšíření“ a klikněte na možnost „Pluginy“ (obr. 3).

Následně se Vám otevře „Správce pluginů“ (obr. 4).

krok 3(obr. 3) - Jak přejít do sekce pluginy.

krok 4(obr. 4) - Otevřený správce pluginů.


V této kategorii pak vyhledejte plugin platební brány, vyhledat jej můžete dvěma různými způsoby:

  1. Použijete lištu vyhledávání, kam zadáte část názvu nebo celý název VD platba thepay.cz nebo

krok 5.1(obr. 5.1) - Jak vyhledat plugin: možnost 1.

  1. Platební bránu můžete vyhledat pomocí řazení ID rozšíření, a to tak, že si nastavíte možnost ID sestupně.

krok 5.2(obr. 5.2) - Jak vyhledat plugin: možnost 2.


Nyní si otevřete daný plugin, kde se Vám zobrazí Pluginy: VD platba thepay.cz, zde bude potřeba vyplnit několik řádků (obr. 6.1).

krok 6.1
(obr. 6.1) - Editace pluginu: vložení testovacích přístupů od thepay.cz

Teď máte možnost se rozhodnout, zda si chcete bránu vyzkoušet v testovacím provozu (a) nebo ji přímo spustit (b).

  1. V případě, že si chcete platební bránu nejprve otestovat zvolte v řádku „Testovací demo brána“ možnost „Ano“, následně vyplňte údaje pro testovací provoz, které jste obdrželi od ThePay. V pravém sloupci následně změníte stav z hodnoty „Zakázáno“ na „Povoleno“. Až budete mít vyplněnou tabulku jako na obrázku 6.1, zvolte možnost vlevo nahoře „Uložit a zavřít“.
  2. Jestliže chcete spustit platební bránu do ostrého provozu, zvolte v řádku „Testovací demo brána“ možnost „Ne“, následně pak vyplňte údaje, které jste obdrželi od ThePay (viz obr. 6.2). V pravém sloupci změňte stav hodnoty ze „Zakázáno“ na „Povoleno“. Následně zvolte tlačítko „Uložit a zavřít.“

krok 6.2
(obr. 6.2) - Editace pluginu: vložení produkčních přístupů od thepay.cz


3. Nastavení platebních metod

V nastavení budeme dále pokračovat v sekci „Platební metody“, kterou najdete v menu pod kolonkou „Virtuemart“ (obr. 7). Níže popsaný postup je aplikovatelný na všechny platební metody ThePay a pro každou smluvenou metodu se nastavuje zvlášť.

krok 7
(obr. 7) - Jak přejít na stránku platební metody.


Otevře se Vám stránka „Způsoby platby“, kde zvolíte zelené tlačítko +Nový. Tím se dostaneme do vlastního přidání nového způsobu platby viz (obr. 9).

krok 8
(obr. 8) - Otevření stránky způsob platby.


Způsob platby si nejprve pojmenujeme, takže vyplníme kolonku „Název platby“.

krok 9
(obr. 9) - Editace nové platební metody.

Posléze v rolovacím okně „Způsob platby“, zvolíte možnost „VD platba ThePay.cz“. Následně kliknete na volbu „Použít“ ve formě zeleného tlačítka vlevo nahoře.


Nyní kliknete na záložku „Konfigurace“, kde nejprve vyplníte pole „Akceptovaná měna“. Vybrat si můžete z několika měn, my však preferujeme volbu „Výchozí měna prodejce“. Informace o dalších měnách naleznete v článku….

krok 10
(obr. 10) - Editace nové platební metody: záložka konfigurace.

Následně můžete zvolit logo pro daný způsob platby, o tom, jak přiřadit vlastní logo k platební metodě se více dozvíte zde.

V třetí části pak zvolíte vlastní platební metodu, která bude použita pro úhradu objednávky platební bránou. Vybírat můžete ze všech možností, které vám umožňuje zprostředkovatel platby. V případě, že přibude nová možnost uvidíte ji v této sekci díky pravidelnému cache už do hodiny. ID plateb, která vidíte v náhledu způsoby platby, jsou ID přiřazená zprostředkovatelem plateb tedy společností ThePay, tento údaj je pak důležitý pro případnou komunikaci s ThePay.

V následující sekci „Stavy objednávky“ si pak můžete přiřadit statusy dle vlastního uvážení k průběhu objednávky. Textové znění těchto stavů objednávky si můžete také individuálně nastavit, podrobnější informace o tomto nastavení naleznete zde. Pro prvotní nastavení doporučujeme si zvolit vždy jeden z přednastavených statusů.


Po nastavení těchto statusů se pak vrátíme na záložku „Informace o způsobu platby“ a na řádku „Stav“ nastavíme ANO, čímž provoz této platební metody povolíme. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko vlevo nahoře v rohu „Uložit a zavřít“. Nyní je platební brána s přidanou platební metodou připravena k použití.

krok 11
(obr. 11) - Povolení nové platební metody.

Obchodní podmínky // Ochrana osobních údajů

© 2010 - 2022 vdweb.cz - tvorba webových stránek a webdesign // Oblíbený hosting SvetHostingu.cz


Na tomto webu používáme technické cookies: Ty jsou nezbytně nutné pro fungování webu a jeho funkcí, které se rozhodnete využívat. Bez nich by náš web nefungoval...
K technickým cookie nepotřebujeme Váš souhlas jen Vás o tom musíme informovat...

VDweb.cz nemá nic společného s těmito uvedenými společnostmi / projekty: Joomla!® je registrovaná ochranná známka společnosti Open Source Matters. VirtueMart® je registrovaná ochranná známka společnosti iStraxx UG (haftungsbeschraenkt). Na nabízené produkty a služby z těchto stránek neposkytují tyto společnosti žádnou podporu či záruku.