košík je prázdný

Instalace - VD platební modul Comgate

Obsah[Skrýt]

V popisu produktu VD platební modul Comgate jsme slibovali jednoduchý a přehledný návod k instalaci, a tak Vám jej nyní přinášíme. Níže naleznete kompletní postup pěkně krok za krokem. Hned na úvod pokládáme za nutné Vás upozornit, že před nákupem jakéhokoli pluginu z našeho webu je nutné se nejprve přihlásit nebo zaregistrovat.

1. Nastavení obchodu v systému Comgate

Před vlastní instalací platebního modulu je nutné, abyste si nastavili v uživatelském rozhraní Comgate obchod, ke kterému chcete platební bránu přiřadit. To provedete tak, že zvolíte sekci Integrace a v roletce vyberete možnost Nastavení obchodu. Následně se vám otevře karta Nastavení obchodu, kde můžete již stávající obchod editovat.

Následně klikněte na kartu propojení obchodu a poté klikněte na ikonku upravit. Na nově otevřené stránce „Upravit propojení obchodu“ která disponuje více řádky je nutné vyplnit níže uvedené údaje.

V roletce „Povolený způsob založení platby“ nastavte na hodnotu HTTP POST Protocol - backend - označenou kapitálkami DOPORUČUJEME.

Doporučujeme rovněž zatrhnout pole notifikace pro zákazníky a následně je nutné vyplnit čtyři url řádky. Zde vyplňujete adresu stránky, kam má být zákazník přesměrován. První tři url odkazy pro zaplacené, zrušené a nevyřízené objednávky nastavte na tuto stránku.

https://www.vas-eshop.cz/index.php?option=com_virtuemart&view=pluginresponse&task=pluginresponsereceived&comgate_id=${id}&comgate_order=${refId}

Url pro předání výsledku platby by pak musí mít tuto url adresu:

https://www.vas-eshop.cz/index.php?option=com_virtuemart&view=pluginresponse&task=pluginresponsereceived&comgate_check=1&tmpl=raw

2. Vlastní instalace

Po dokončení a uhrazení objednávky obdržíte email, jehož součástí bude odkaz pro stažení modulu. Skrze tento odkaz stáhněte soubor do vašeho počítače tak, abyste jej následně jednoduše našli. Stažený soubor si uložte, ale nerozbalujte jej, protože se jedná o instalační soubor.

Nyní je na čase se přihlásit do Virtuemartu, kde zvolte tlačítko „Rozšíření“, následně najeďte na možnost „Spravovat“ a zde zvolte možnost „Instalovat“ (obr. 4).

krok 4
(obr. 4) - Jak přejít na stránku instalace.


Poté se Vám otevře karta „Nahrát a nainstalovat Joomla rozšíření“. Následně klikněte na tlačítko „Nebo vyhledejte soubor“ (obr. 5.1). Poté vyhledejte umístění staženého souboru a soubor otevřete.

krok 5.1(obr. 5.1) - Stránka instalace.

krok 5.2(obr. 5.2) - Stránka po úspěšné instalaci.

Dejte pozor, abyste otevřeli správný soubor, pokud máte v počítači uložených více pluginů, protože jeho otevření jej zároveň ihned i automaticky nainstaluje.


3. Nastavení pluginu - propojení s platební bránou

Jakmile máte plugin nainstalovaný je nutné nejprve nastavit propojení s platební bránou, a teprve pak platební metody, které chcete zákazníkovi poskytovat a zároveň ty, které máte smluvené s poskytovatelem Comgate. I tento krok je s našim pluginem velmi jednoduchý.

Ve Virtuemartu zvolte na horní liště „Rozšíření“ a klikněte na možnost „Pluginy“ (obr. 6).

Po rozkliknutí se Vám otevře karta „Správce pluginů“ (obr. 7).

krok 6(obr. 6) - Jak přejít do sekce pluginy.

krok 7(obr. 7) - Otevřený správce pluginů.


Ze seznamu nainstalovaných pluginů, pak vyhledejte plugin platební brány, vyhledávat jej můžete dvěma různými způsoby:

  1. Použijte lištu vyhledávání, kam zadáte buďto celý název pluginy nebo jeho část tedy VD platba Comgate (viz na obrázku 8.1)

krok 8.1(obr. 8.1) - Jak vyhledat plugin: možnost 1.

  1. Plugin můžete vyhledat také pomocí řazení ID rozšíření, stačí si jen nastavit řazení ID sestupn

krok 8.2(obr. 8.2) - Jak vyhledat plugin: možnost 2.


Následně si otevřete daný plugin, zobrazí se Vám karta Pluginy: VD platba Comgate (obr. 9.1). Zde je potřeba vyplnit několik řádků.

krok 9.1
(obr. 9.1) - Editace pluginu: vložení testovacích přístupů od comgate.cz

Do tabulky musíte vyplnit své přístupové údaje, které jste obdrželi od společnosti Comgate, konkrétně se jedná o údaje merchant a secret.

Nyní máte možnost si bránu nejprve vyzkoušet v testovacím provozu (a) nebo ji přímo spustit do ostrého režimu (b).

  1. Pokud si chcete nastavení platební brány nejprve vyzkoušet v testovacím režimu, zvolte v řádku „Testovací demo brána“ možnost „Ano“, v pravém sloupci pak změňte stav z výchozí hodnoty „Zakázáno“ na „Povoleno“ a následně klikněte na možnost vlevo nahoře „Uložit a zavřít“.
  2. V případě, že chcete platební bránu ihned spustit do ostrého provozu, zvolte v řádku „Testovací demo brána“ možnost „Ne“. V pravém sloupci změňte stav hodnoty ze „Zakázáno“ na „Povoleno“ a následně zvolte tlačítko „Uložit a zavřít“ vlevo nahoře.

krok 9.2
(obr. 9.2) - Editace pluginu: vložení produkčních přístupů od comgate.cz


4. Nastavení platebních metod

Nyní je načase se pustit do nastavení vlastních platebních metod, a to v sekci „Platební metody“, kterou otevřete tak, že v horním liště zvolíte „Virtuemart“ a v rozbalovacím menu pak „Platební metody“ (obr. 10).

Postup pro nastavení platební metody, který je dále popisován je aplikovatelný na všechny platební metody Comgate a pro každou smluvenou metodu platbu je nutné jej nastavit zvlášť.

krok 10
(obr. 10) - Jak přejít na stránku platební metody.


Po otevření karty „Způsoby platby“, klikněte na zelené tlačítko „+Nový“.

krok 11
(obr. 11) - Otevření stránky způsob platby.


Otevře se Vám pak karta pro vlastní přidání nového způsobu platby. Zde nejprve vyplňte kolonku „Název platby“, abyste způsobu platby přiřadili daný název a následně se pak v platbách dobře orientovali.

krok 12
(obr. 12) - Editace nové platební metody.

Následně zvolte v rolovacím okně „Způsob platby“ možnost „VD platba Comgate“. Po nastavení této hodnoty, klikněte na volbu „Použít“ ve formě zeleného tlačítka vlevo nahoře.


Nyní si můžete otevřít záložku „Konfigurace“, kde nastavíte jednotlivé parametry pro danou platební metodu. Nejprve je nutné vyplnit pole „Akceptovaná měna“, kde si můžete zvolit z několika měn, doporučujeme však pro začátek nechat nastavení na hodnotě „Výchozí měna prodejce“. Informace o použití jiných měn naleznete v článku…

krok 13
(obr. 13) - Editace nové platební metody: záložka konfigurace.

V tuto chvíli můžete také zvolit logo pro daný způsob platby, o tom, jak přiřadit logo k dané platební metodě se více dozvíte zde.

Posléze se pak dostáváte k volbě vlastní platební metody, která má být použita pro úhradu objednávky skrze platební bránu. Zde si můžete zvolit ze všech možností, které Vám zprostředkovatel služby umožňuje, respektive z těch, které máte smluvené. Pokud nastane situace, že poskytovatel platební brány přidá do svého portfolia další způsob platby, uvidíte ji v této sekci díky pravidelnému cache už do hodiny.

ID plateb, které vidíte v náhledu způsoby platby jsou identifikátory způsobu platby, které byly přiřazeny zprostředkovatelem tedy společností Comgate. Tento údaj je orientační a může zjednodušit případnou komunikaci s Comgate.

V následující sekci „Stavy objednávky“ si pak můžete přiřadit statusy dle vlastního uvážení k průběhu objednávky. I popisky těchto stavů objednávky si můžete nastavit dle vlastních požadavků, podrobnější informace o možnostech tohoto nastavení, naleznete zde. Pro prvotní nastavení však doporučujeme si zvolit vždy jeden z přednastavených statusů.


Potom se vraťte na záložku „Informace o způsobu platby“ a na řádku „Stav“ nastavte hodnotu „Ano“, čímž provoz této platební metody povolíte. Nyní jen klikněte na tlačítko vlevo nahoře „Uložit a zavřít“ a daná platební metoda v platební bráně je již připravena k provozu.

krok 14
(obr. 14) - Povolení nové platební metody.

Obchodní podmínky // Ochrana osobních údajů

© 2010 - 2023 vdweb.cz - tvorba webových stránek a webdesign // Oblíbený hosting SvetHostingu.cz


Na tomto webu používáme technické cookies: Ty jsou nezbytně nutné pro fungování webu a jeho funkcí, které se rozhodnete využívat. Bez nich by náš web nefungoval...
K technickým cookie nepotřebujeme Váš souhlas jen Vás o tom musíme informovat...

VDweb.cz nemá nic společného s těmito uvedenými společnostmi / projekty: Joomla!® je registrovaná ochranná známka společnosti Open Source Matters. VirtueMart® je registrovaná ochranná známka společnosti iStraxx UG (haftungsbeschraenkt). Na nabízené produkty a služby z těchto stránek neposkytují tyto společnosti žádnou podporu či záruku.